Babamızın girişimcilik hikayesini takip ediyoruz


“Babamızın girişimcilik hikayesini takip ederek, kız kardeşlerim ile gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren 3S Kale Holding’in temellerini attık”

Şirketteki pozisyonunuz doğrultusunda hangi sorumlulukları alıyorsunuz? 

Şirketimizin Onursal Başkanı da olan babamız Sadık Özgür, kız kardeşlerim Sefa Çizer ve Sedakat Özgür ile birlikte iş hayatına katılmamızda bizi büyük teşvik etti ve iş hayatının içinde bizleri eğitti. İlk olarak, 1990 yılında yeni kurulan bir marka olan Kale Çelik Kapı’nın satış pazarlama bölümünü üstlendim. Kale Çelik Kapı bir müddet sonra bilinirlilik açısından çelik kapı sektöründeki ilk sırayı aldı. Şirket grupları içerisinde de ana markayı geçti. 2004-2005 yılından itibaren Kale Endüstri Holding’in yönetiminde bulundum.
 
Babamızın girişimcilik hikâyesini takip ederek, kız kardeşlerim Sefa Çizer ve Sedakat Özgür ile gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren 3S Kale Holding’in temellerini 2011 yılında attık. Kale Kilit’in bünyesinde bulunan gayrimenkul ve yapı grubunun yeniden yapılandırılmasıyla 2011 yılında 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 2012 yılında 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. şirketleri kuruldu.
 
3S Kale Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketimize yön verecek olan yeni yatırımlar ve iş geliştirme süreçleri, ben ve kız kardeşlerimin vermiş olduğu karar doğrultusunda gerçekleşiyor. Şirketlerimizin yönetimi konusunda paylaşım yapıyoruz. Her birimiz holdingimiz hakkında detaylı bilgilere sahip olsak da her bir şirket farklı kardeş yönetiminde bulunuyor. Ben şirket bünyemizde bulunan Kale Outlet Center Alışveriş Merkezi’nin yönetimi ile ilgilenmekteyim.
 
Şirketimizde ikinci ve üçüncü kuşak bir arada çalışarak, bünyemizdeki profesyonel ekibimizle beraber projelerimizi sürdürüyoruz. Köklü geçmişimizden gelen güvenilirlik ve yüksek kalite anlayışını sürdürmeyi, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda seçkin ve fark edilir işlere imza atmayı amaçlıyoruz.

Bir kadın olarak inşaat sektöründe çalışmanın zorlukları neler?


İşinizi iyi ve kaliteli yapmak her zaman önünüzü açıyor. Arkamızda güçlü, deneyimli bir ekip var. Gayrimenkul erkeklerin ağırlıklı olduğu bir sektör, bizim yönetim kadromuzun %60’ını kadınlar oluşturuyor. İnşaat sektöründe zorluk yaşamak bir yana avantajlarını yaşıyoruz. Eve hayat veren kadındır. Ve biz kadınlar olarak o evi, ev yapan unsurları çok iyi biliyor, bu bilgimizi yaşanacak projeler yaratmak adına hayata geçiriyoruz.
 
Sizce kadınların inşaat sektöründe var olmalarının bu sektöre ne gibi katkıları oluyor?
 
Kadına ve kadın gücüne, yaratıcılığına inancımız büyük, kadının iş dünyasında olmasını içtenlikle destekliyoruz. Şirketimizde yönetim grubumuz ağırlıklı olarak kadınlardan oluşuyor.
 
İnşaat sektörü erkeklerin ağırlıklı  olduğu bir sektör olsa da şirketimizde kadınların varlığının, inşa ettiğimiz konutlara artı değer kattığını görüyoruz. ‘Kadının eve hayat veren’ yapısını değerlendirerek ‘yaşanır keyifli yapılar’ inşa ediyoruz.
 
Projelerimizde evlerin yaşanılacak bölümlerinin yanı sıra sosyal alanların, çocuklarımızın oyun alanları ve peyzaj mekanlarını da bir kullanıcı ve anne gözüyle değerlendirip, farklı düşünce ve isteklere yer veriyoruz.