Bu alanda kadınlar da var!


Kadının iş gücünde artan yerini mercek altına alan Ekonomist Dergisi Gayrimenkul Editörü Levent Gökmen, inşaat sektöründeki başarılı kadınları mercek altına aldı.

Sefa Çizer, Sema Gürün ve Sedakat Özgür, İnşaat sektöründe babalarının yolundan ilerleyen kızlar da bulunuyor. Babaları Sadık Özgür’ün yolunu takip eden ve 3S Kale Holding’i kuran üç kardeş bunlara güzel bir örnek. Kale Kilit’in bünyesinde bulunan gayrimenkul ve yapı grubunun yeniden yapılandırılmasıyla 2011 yılında 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 2012 yılında 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. şirketleri kuruldu.
 
3S Kale Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün, “Şirketimizin Onursal Başkanı da olan babamız Sadık Özgür’ün girişimcilik hikâyesini takip ederek, kız kardeşlerim Sefa Çizer ve Sedakat Özgür ile gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren 3S Kale Holding’in temellerini 2011 yılında attık” diyor.
 
3S Kale Holding’in yeni yatırımlar ve iş geliştirme süreçlerini kız kardeşleriyle birlikte verdikleri kararlarla şekillendiğine işaret eden Sema Gürün, “Şirketimizde ikinci ve üçüncü kuşak bir arada çalışarak, bünyemizdeki profesyonel ekibimizle beraber projelerimizi sürdürüyoruz. Gayrimenkul erkeklerin ağırlıklı olduğu bir sektör, bizim yönetim kadromuzun yüzde 60’ını kadınlar oluşturuyor. İnşaat sektöründe zorluk yaşamak bir yana avantajlarını yaşıyoruz. Eve hayat veren kadındır. Ve biz kadınlar olarak o evi, ev yapan unsurları çok iyi biliyoruz” diyor.