Türkiye’nin önde gelen markalarından Kale Kilit’in bünyesindeki gayrimenkul stoklarının yeniden yapılandırılmasıyla 2011 yılında 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. ile 2014 yılında 3S Kale Enerji Üretim A.Ş. şirketleri kurulmuştur. 

2015 yılında grup şirketlerini bünyesinde toplayan 3S Kale Holding A.Ş., gayrimenkul ve enerji alanlarına öncelik vererek, kentsel dönüşüm ve jeotermal enerji gibi Türkiye için çok önemli dinamiklerden hareketle ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

3S Kale, hâlihazırda Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm kapsamında projeler yürütmektedir. Avcılar’da İnşaat alanı ve konut adedi itibarıyla Avcılar’ın E-5 aksındaki en büyük projesi olan 3S Firuze Konakları’nı tamamlamıştır. 3S Kale ayrıca, Topkapı’da yapacağı proje için çalışmalarını sürdürmektedir.

3S Kale, Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm kapsamında projeler yapmıştır. Avcılar’da İnşaat alanı ve konut adedi itibarıyla Avcılar’ın E-5 aksındaki en büyük projesi olan 3S Firuze Konakları’nı tamamlamıştır. 3S Kale ayrıca, Topkapı’da 3S Kale Topaz Residence projesinin inşaat çalışmalarına ve ön satışına başlamıştır.

Her yıl yeni projelerle fark yaratan öncü gayrimenkul firmalarından birisi olmak 3S Kale’nin hedefidir.


3S KALE GAYRİMENKUL

Gayrimenkul alanında katma değer sağlama ve bu sayede ülke gelişimine destek verme vizyonuyla seçkin, fark oluşturan projeler geliştiriyoruz.

Çevreyi ve milli serveti korumayı, en iyi tasarım ve işçiliği kullanarak kaliteden ödün vermeden iş yapmayı her zaman misyon ediniyoruz.

Tamamladığımız projeler arasında 523 konut ve 45 mağazasıyla 3S Firuze Konakları, 136 konutluk Kale Özgür Evler, 1.463 konut ve 42 mağazasıyla Kale Kent ve Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm projelerimiz bulunmaktadır.

3S KALE YAPI

3S Kale Yapı, 133.000 m2  kiralanabilir alan ve 515 adet bağımsız bölümden oluşan, sahibi olduğumuz mülklerin kiralama ve işletmesini yaptığımız büyük bir şirket.

Güngören’de bulunan Kale Outlet Center, 80.000 m2  inşaat alanı üzerinde, 26.000 m2  kiralanabilir alanda 123 mağazasıyla hizmet veriyor.

Davutpaşa’daki Kale İş Merkezi, 38.000 m2  inşaat alanı üzerinde 311 dükkanı; Güngören İş Merkezi ise 63.000 minşaat alanı üzerinde 74 dükkan ve ofis alanlarıyla müşterilerinin hizmetine sunuldu.

3S KALE ENERJİ

3S Kale Enerji olarak ‘’Yenilenebilir enerji arama ve üretimi konusunda Türkiye’nin önde gelen şirketlerinden biri olma’’ misyonuyla yola çıktık.

Bu misyonla;
Ülkemizin jeotermal potansiyelini açığa çıkartmak için jeotermal bölgelerde jeolojik ve sondaj çalışmaları yapma,

Keşfedilen termal suları elektrik enerjisi üretimi, seracılık, termal turizm vb. alanlara kullanma,

Rüzgar ve güneş enerjisi konularında araştırma ve üretim çalışmaları yapma,

Yurt içi ve yurt dışında fosil yakıtlar ve madencilik konularında araştırma ve geliştirme çalışmalarında bulunma hedefiyle faaliyetlerimize devam ediyoruz.

ENERJİ YATIRIMLARI

3S Kale Enerji olarak ülkemiz için çok önemli bir enerji kaynağı olduğuna inandığımız jeotermal yatırımlarına odaklanarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Aydın’daki 25 megavatlık jeotermal enerji santralimiz 130 milyon 500 bin lira teşvik ile Akkuyu NGS projesinden sonra enerji sektöründe en yüksek teşvik alan proje oldu.

Niğde bölgesinde 5 ve Manisa ve Aydın yöresinde 1 adet olmak üzere toplam 7 ruhsatımızla jeotermal enerji yatırımlarımız devam ediyor. Batı ve İç Anadolu’da yer alan jeotermal bölgeler kadar, Doğu Anadolu’da bulunan genç volkanik bölgeler ile Kuzey ve Doğu Anadolu Fay kuşakları jeotermal potansiyellerini de ortaya çıkartmak için gerekli çalışmaları sürdürüyoruz.