3S KALE AİLESİNDEN

Kale Kilit… 1953 yılında babamız Sadık Özgür tarafından temelleri atılan ve zamanla sanayi devine dönüşen bir şirket. Türkiye’den çıkan bir dünya markası…

İşte 3S Kale Holding de bu başarı hikâyesinin, bu girişimci ruhun bir uzantısı. Aile büyüğümüzden devraldığımız bayrağı, farklı kulvarlarda ileriye taşıma çabamızın bir göstergesi…


Sema Gürün

Türkiye ekonomisindeki dinamikleri göz önüne alarak, biz 3 kız kardeş enerji ve gayrimenkul alanlarında iddialı bir yatırımcı ve geliştirici olma vizyonu ile 3S Kale’nin temellerini 2011 yılında attık. Bu yeni yapıda, hedeflediğimiz sektörlerde fırsatları hızlı değerlendirip, büyük atılımlar yapabileceğimizin bilincindeydik.
 

Daha önce Kale Kilit bünyesinde bulunan gayrimenkul stoklarını yeniden yapılandırarak 2011 yılında 3S Kale Gayrimenkul Geliştirme ve Yatırım A.Ş. ve 3S Kale Yapı ve Ticaret A.Ş. şirketlerini kurduk. 2014 yılına gelindiğinde 3S Kale Enerji Üretim A.Ş. ile ilk olarak jeotermal alanında yatırımlarımıza başladık. 


Ve 2015 yılında, grup şirketlerini 3S Kale Holding A.Ş. çatısı altında birleştirdik. Holding bünyesinde enerji ve gayrimenkul geliştirme yatırımlarımıza devam ediyoruz.


Sefa Çizer
3S Kale Holding’de, ailenin ikinci ve üçüncü kuşakları profesyonel kadromuz ile birlikte omuz omuza çalışıyoruz.

 


Onursal Başkanımız, babamız Sadık Özgür öğretileriyle her zaman yolumuza ışık tutuyor.


Kuruluşumuzdan bugüne sosyal sorumluluklarımızın bilincinde hareket ediyoruz. Babamız Sadık Özgür memleketi Sivas Divriği’de, toprağına ve köylüsüne duyduğu minnet içerisinde yıllar içinde ilköğretim okulları, yüksek meslek lisesi, öğrenci yurdu ve 96 yataklı bir hastane kompleksi yaptırıp kamuya bağışlamıştır. Biz de 3S Kale olarak Divriği’nin turizm alanında gelişimine katkı sağlayacak bir sosyal sorumluluk projesi üzerine çalışmalarımıza devam ediyoruz.


Kadına ve kadın gücüne, yaratıcılığına inancımız büyük, kadının iş dünyasında olmasını içtenlikle destekliyoruz. Şirketimizde yönetim grubumuz ağırlıklı olarak kadınlardan oluşuyor. İnşaat sektörü erkeklerin ağırlıklı olduğu bir sektör olsa da şirketimizde kadınların varlığının, inşa ettiğimiz konutlara artı değer kattığını görüyoruz. ‘Kadının eve hayat veren’ yapısını değerlendirerek ‘yaşanır keyifli yapılar’ inşa ediyoruz.


Sedakat Özgür

3S Kale Ailesi olarak, köklü geçmişimizden gelen güvenilirlik ve yüksek kalite anlayışını sürdürmeyi, faaliyet gösterdiği tüm alanlarda seçkin ve fark edilir işlere imza atmayı amaçlıyoruz.


Çevreyi ve milli servetimizi koruma bilinciyle, işimizi en iyi tasarım ve işçilikle, kaliteden ödün vermeden yapmak vazgeçilmez ilkemizdir.


Alp Gürün

3S Kale olarak ülkemize ve değerlerimize sahip çıkıyoruz. Planladığımız enerji ve gayrimenkul yatırımlarına devam diyoruz.


3S Kale Enerji, yenilenebilir enerji alanını ve jeotermal kaynakları öncelikli olarak kendine konu edinmiş ve çalışmalarına başlamıştır. Jeotermalde amaç yerin derinliklerinden kızgın suyu çıkarıp ısısından faydalanmaktır. Elektrik enerjisi üretiminin yanı sıra şehir ısıtması da hedefimizdir. Bugün için jeotermal enerji üzerine yoğunlaşmış olmamıza rağmen diğer yenilenebilir enerji türlerinde ve kömür termik santrali üzerine fırsatları değerlendirmek niyetindeyiz.


3S Kale Gayrimenkul Geliştirme olarak hedefimiz her yıl bir yeni gayrimenkul projesi geliştirmektir. Amacımız çok miktarda üretmek değil; insanımızın yaşam kalitesini yukarı taşıyacak, şehir yaşantısına değer katacak seçkin projeler üretmektir.